Hand made polskich rzemieślników wraca do łask.

Produkty wytwarzane ręcznie, żmudną pracą swoich twórców, zawsze były bardziej wartościowe od tych, które produkuje się sieciowo, za granicą Polski. Niestety wysoka cena skutecznie zniechęcała do wyboru unikatowych produktów. Ostatnio, wraz z rozwojem ruchu less waste, minimalizmem i większym naciskiem na ekologię, rzemieślnicy wracają do łask. Teraz o wiele modniejsze jest kupowanie przedmiotów niepowtarzalnych i tworzonych w zgodzie z naturą. Nawet jeśli to tylko moda sprawia, że twórcy mogą sprzedawać swoje produkty za uczciwą cenę, warto w to brnąć i wybierać hand made.

Sięgnij po ręcznie robione

Kilka lat temu rozpoczął się proces zamykania lokalnych warsztatów rzemieślniczych. Wiele osób rezygnowało z podążania za pasją i tworzenia unikalnych dzieł o praktycznym charakterze. Obecnie żyjemy w czasach, w których bardzo dużo miejsca poświęca się dyskusjom na temat ekologii. Wiąże się to z odpowiednim wykorzystywaniem naszych zasobów, ograniczeniem wytwarzania śmieci i nowinkami, które mają wspierać działania na rzecz ochrony planety. Głośno mówi się o tym, że mniej znaczy lepiej, zamiast kupować, przerobić, a w prezencie podarować czas i emocje, zamiast kolejnych zbędnych gadżetów. Są jednak takie rzeczy, które wpisują się w ten nurt idealnie i dlatego stanowią dobry prezent dla każdego, kto ceni sobie kontakt z naturą i stara się żyć ekologicznie. To produkty wytwarzane ręcznie, z dbałością o detale i sercem włożonym w każdą pojedynczą sztukę.

Powrót do rzemiosła

Polscy twórcy wracają do łask. W Internecie nie brakuje sklepów z artykułami zaspokającymi wszelkie nasze potrzeby. Kto umie – szyje ubrania i torebki, maluje obrazy, rzeźbi. A konsumenci, chcąc nabyć coś unikalnego, tak bardzo różniącego się od produktów z sieciówek, chętniej kupują. Tym bardziejże podniosła się stopa naszego życia i stać nas na więcej. Dlatego wreszcie zwracamy uwagę na skład produktów i materiały, z jakich przygotowane są dane rzeczy. Mając dość sztuczności, wybieramy skórzane torebki i wełniane ubrania. W dekoratorstwie jest podobnie. Prym wiedzie drewno, bawełna, len, szkło i metal. W ten nurt dobrze wpisują się też produkty wykonane z washable paper, czyli wegańskiej skóry.

PAKi dla każdego

Chcąc przerobić wystój swojego mieszkania i pozbyć się przy tym plastikowych wiader oraz wszelkiej maści pojemników, warto sięgnąć po ekologiczną alternatywę. Jest nią PAK, czyli worek uszyty z wegańskiej skóry. Washable paper to materiał, który powstaje w procesie zbliżonym do garbowania, składa się jednak w całości z celulozy i naturalnego lateksu. Takie połączenie gwarantuje elastyczność i trwałość.W swoim składzie nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Worki można prac w pralce, a ich szerokie zastosowanie ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia. Przechowasz w nich wszystko: zabawki, kosmetyki, gazety. PAKi świetnie wyglądają jako osłonki na doniczki, będąc alternatywą dla tych plastikowych i ceramicznych. Dzięki wywinięciu brzegu na wierzch otrzymujesz estetyczny rant. Twoje kwiaty jeszcze nigdy nie wyglądały tak elegancko.

Drewno najlepsze do hand made

Tak samo, jak ręcznie szyty PAK, dbałość o szczegóły towarzyszy powstawaniu drewnianych stojaków na doniczki i drewnianych donic tarasowych. Tego rodzaju przedmiotów nie znajdziesz w sklepach sieciowych. Bowiem wszystkie te, które wytwarzane są ręcznie, impregnuje się naturalnymi olejami i woskiem. Wszystkopo to, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do natury i pozostać eko. Warto pamiętać, że drewniane produkty hand made uszlachetniają takie części drzewa, które w procesie sieciowym trafiłyby na śmietnik.

Drewno to też wspaniały surowiec do takich rzeczy jak lampy. Ręcznie tworzone kinkiety są niepowtarzalnym dodatkiem do Twojego domu. Swoim charakterem znacznie odbiegają od produktów sklepowych, gdzie wszystko jest takie samo i „gdzieś już było”.

Ręcznie robiony prezent

Jeśli chcesz podarować komuś bliskiemu coś, co zostało zrobione ręcznie, a przy tym wpisuje się w nurt ekologii i minimalizmu, to koniecznie potrzebujesz czegoś, co jest jednocześnie praktyczne i ekologiczne. Takie właśnie są produkty zrobione z drewna i wegańskiej skóry. Wiedząc, że kupujesz produkty przygotowywane z sercem przez polskich rzemieślników, posyłasz dalej jego cząstkę i sprawiasz, że świat staje się lepszy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl